Minuta sedintei de indata a Consiliului Local al Municipiului Turda din data de 18 iulie 2018, ora 13.00

Sedinta de indata a Consiliului local al municipiului Turda din data de 18 iulie 2018 a fost convocata conform Dispozitiei Primarului municipiului Turda nr. 1082/17.07.2018 , si a fost legal constituita fiind prezenti un numar de 20 consilieri locali.
Presedinte de sedinta ales este Dl. Nap Adrian.
1. Probleme ale Serviciului Administraţie Publică Locală.

1.1. PROIECT DE HOTARARE privind aprobarea modificarii HCL nr. 82/2018
referitoare la aprobarea programului de activitati al Casei de Cultura a Municipiului Turda pentru anul 2018.
– Initiator Primarul municipiului Turda, domnul Cristian Octavian Matei.

Ordinea de zi a fost votata in unanimitate de catre cei prezenti.
Proiectul de hotarare a fost supus dezbaterii plenului forului deliberativ turdean, fiind apoi supus votului a intrunit cvorumul prevazut de lege.
Astfel a fost adoptata o hotarare a Consiliului Local.

NAP ADRIAN