ORDINEA DE ZI A ŞEDINŢEI ORDINARE A CONSILIULUI LOCAL al MUNICIPIULUI TURDA DIN DATA DE 27 IUNIE 2019 ORA 13,00

1. Prezentarea procesului verbal al şedinţei ordinare precedente;

2. Probleme ale Direcţiei Economice:

2.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind rectificarea bugetului pe anul 2019.

3. Probleme ale Direcţiei Tehnice:

3.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea unor modificări la documentaţia de atribuire privind delegarea prin concesiune a gestiunii activităților de colectare, transport și transfer deșeuri în cadrul Proiectului ”Sistem de Management Integrat al Deşeurilor în Judeţul Cluj”.
Antexa 1
Anexa 2
Anexa 3
Anexa 4
Anexa 5
Anexa 6

3.2. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea DALI şi a principalilor indicatori tehnico-economici aferenţi obiectivului de investiţii: ”Amenajare Complex Sportiv Mihai Viteazul Turda” pentru includerea la finanţare în cadrul Programelor de finanţare aplicabile conform legii..
Anexe

4.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind acordarea unui mandat special reprezentantului Consiliului Local Turda în Adunarea Generală a Acţionarilor la societatea Tetarom S.A., în vederea exercitării drepturilor de acţionar în cadrul Adunării Generale Ordinare a Acţionarilor.
Anexe

4.2. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea modificării anexei nr. 1 – Programul de reparaţii, investiţii, sarcini şi responsabilităţi pentru anul 2019 – la Contractul de delegare al Serviciului public de administrare a patrimoniului public şi privat al municipiului Turda.

5. Probleme ale Serviciului Urbanism, Amenajarea Teritoriului şi Cadastru şi SAPL:

5.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea unui Addendum, la amenajamentul silvic, pentru suprafaţa de 41,06 ha.
– iniţiatori: Primarul Municipiului Turda, domnul Matei Cristian Octavian.

5.2. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind scoaterea definitivă din fondul forestier naţional, cu compensare, a unui teren în suprafaţă de 350 mp, proprietatea Municipiului Turda.

5.3. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind oferirea în compensare a unui teren în suprafaţă de 2700 mp, aflat în domeniul privat al Municipiului Turda.

6. Probleme ale Serviciului Evidenţa Patrimoniului şi GIS:

6.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea închirierii unor spaţii din imobilul situat administrativ în municipiul Turda, str. Aurel Vlaicu nr. 3, către Asociaţia Camera de Sus.

7. Probleme ale Teatrului « Aureliu Manea » Turda:

7.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea modificării Regulamentului de Organizare şi Funcţionare pentru Teatrul Aureliu Manea Turda, instituţie publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Local al Municipiului Turda.

8. Probleme ale Bibliotecii Municipale Teodor Murăşanu:

8.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind aprobarea Regulamentului de Organizare şi Funcţionare a Bibliotecii municipale Teodor Murăşanu, instituţie publică de cultură aflată în subordinea Consiliului Local al Municipiului Turda.

9. Propuneri, întrebări, interpelări.

P R I M A R,
Matei Cristian Octavian