PROIECTUL ORDINII DE ZI AL ŞEDINŢEI EXTRAORDINARE, CU CONVOCARE DE ÎNDATĂ, A CONSILIULUI LOCAL AL MUNICIPIULUI TURDA DIN DATA DE 16 IULIE 2019 ORA 09,00

DIN DATA DE 16 IULIE 2019 ORA 09,00

1.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind acordarea unui mandat special reprezentantului Consiliului Local al Municipiului Turda în Adunarea Generală a Asociaţilor la Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Eco – Metropolitan Cluj, în vederea exercitării drepturilor de asociat.

1.2. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind asocierea Municipiului Turda cu “Asociaţia Club Sportiv Volei Cristina Pîrv”, precum şi aprobarea cotizaţiei lunare către asociaţie.

2. Probleme ale Direcţiei Economice:

2.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind rectificarea bugetului pe anul 2019.

3. Probleme ale Direcţiei Tehnice:

3.1. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind predarea către Ministerul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice prin Compania Naţională de Investiţii C.N.I. S.A., a amplasamentului şi asigurarea condiţiilor în vederea executării obiectivului de investiţii Proiect tip – “Construire baza sportivă tip 1 din Municipiul Turda, str. Stadionului FN, judeţul Cluj”.

3.2. PROIECT DE HOTĂRÂRE privind predarea către Ministerul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice prin Compania Naţională de Investiţii C.N.I. S.A., a amplasamentului şi asigurarea condiţiilor în vederea executării obiectivului de investiţii Proiect tip – “Construire baza sportivă tip 2 din Municipiul Turda, str. Tineretului nr. 6, judeţul Cluj”.

P R I M A R,
Matei Cristian Octavian