Restricții de Circulație în municipiul Turda, în data de 1 decembrie 2017

Cu ocazia manifestărilor prilejuite de ZIUA NAȚIONALĂ A ROMÂNIEI din zona centrală a municipiului Turda în data de 01.12.2017, între orele 11.00 – 14.00, pentru desfășurarea în siguranță a activităților se va închide circulația în intersecțiile:

– intersecția str.Libertății cu str. Dr. Ion Rațiu, precum și accesul din aleea Nicolae Titulescu spre str. Libertății,  pentru a interzice accesul pe str.Libertății;

– intersecția str. Bucovinei cu str. Andrei Mureșanu, interzicere acces spre str. Andrei Mureșanu cu excepția riveranilor și zona centrală;

– intersecția Piața Republicii cu str. Mihai Eminescu și str. Castanilor, lăsând liberă circulația pe str. Mihai Eminescu și str. Castanilor;

-intersecțiile Piața Republicii cu  ieșirile  str. Mircea cel Bătrân și str.Gelu;

-pe str. P-ța 1 Decembrie 1918 se va închide circulația

– intersecția str.Petru Maior cu str.Abatorului pentru a interzice accesul pe  str. Aurel Vlaicu cu excepția riveranilor.

Închiderea circulației se va realiza de S.C. Domeniul Public Turda S.A cu sprijin și dispozitive de la Poliția Locală.

Circulația autovehiculelor va fi deviată pe direcția Câmpia Turzii – Cluj Napoca pe str. Dr. I. Rațiu, iar pe direcția Cluj Napoca – Câmpia Turzii pe str. General Dragalina.

Mijloacele de transport în comun vor utiliza următoarele locații ca stații de înbarcare – debarcare, astfel:

Direcția MICRO III – TURDA NOUĂ

– str.Dr.I.Rațiu nr. 26, în fața Căminului Militar de Garnizoană Turda;

– str.Dr.I.Rațiu nr.66, vis-a-vis de Grădinița cu program prelungit ”Dr. Ioan Rațiu”;

– str.Dr.I.Rațiu nr.110, în dreptul S.C.”OPEN DOOR”

Direcția TURDA NOUĂ – MICRO III

– str. Horea nr.1A , lângă Colegiul Național Mihai Viteazul;

– str. Gen. Dragalina nr. 105,  lângă intersecția str. Gen. Dragalina cu str. Vasile Alecsandri;

– str. Gen. Dragalina nr. 1, în fața blocului S1, scara 3 (peste drum de intrarea în curtea Poliției Municipiului Turda)

– str. Avram Iancu, la nr. 5, în fața magazinului de piese auto „Unix”;

– str. Castanilor  nr. 1, în fața fostului cinematograf “Fox”;

Autobuzele de transport local de călători  vor circula :

• din Turda Nouă spre cart. Oprișani, liniile 10, 12, 13 și 18 – care intră în zona industrială, vor trece prin stația temporară din zona centrală situată în zona  cinematografului “FOX” (str. Castanilor nr.1) după care vor trece pe la Spitalul Municipal, pe str.Horea, și str. Dragalina , P-ța Romană spre Oprișani, respectiv zona industrială, având alte două stații temporare:

– str. Horea între intersecția cu străzile Barițiu și G-ral Dragalina (lângă C.N.M.V);

str. Gen.Dragalina nr.105, lângă intersecția str.Gen.Dragalina + str.Vasile Alecsandri;

-str. General Dragalina nr. 1, în fața bl. S1, scara III (lângă Poliție);

• din cart. Oprișani spre Turda Nouă pe str. Dr.I.Rațiu având pe această stradă stații temporare la:

-nr. 26, în fața Căminului Militar de Garnizoană Turda;

-nr.66, vis-a-vis de Grădinița cu program prelungit ”Dr. Ioan Rațiu”;

-nr.110, în dreptul S.C.”OPEN DOOR”