Locație ideală pentru evenimente, conferințe și întâlniri
Rezervă acum

Erată: Anunț selecție parteneri POCU – Proiect SDL

ERATĂ – ANUNȚ SELECȚIE PARTENERI

ÎN CADRUL PROGRAMULUI OPERAȚIONAL CAPITAL UMAN 2014-2020

UAT Municipiul Turda anunță prin prezenta erată modificarea termenului limită de depunere a dosarelor de aplicație la selecția de parteneri privați pentru încheierea unui Acord de Parteneriat, în vederea elaborării și depunerii cererii de finanțare aferente unui proiect în cadrul Programului Operațional Capital Uman (POCU) 2014-2020, Axa prioritară 5 – Dezvoltare locală plasată sub responsabilitatea comunității, Obiectivul tematic 9: Promovarea incluziunii sociale, combaterea sărăciei și a oricărei forme de discriminare, Prioritatea de investiții 9.vi: Dezvoltare locală  plasată  sub responsabilitatea comunităţii, Obiectivul specific 5.1:  Reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate (roma și non-roma) din orașe cu peste 20.000 locuitori, cu accent pe cele cu populație aparținând minorității roma, prin implementarea de măsuri/ operațiuni integrate în contextul mecanismului de DLRC.

Modificarea survine în urma unei erori umane intervenite în calculul celor minim 10 zile lucrătoare de la data publicării anunțului de selecție. Astfel, dosarul de participare se depune cu număr de înregistrare la sediul Primăriei Turda, până la data limită de 03.11.2016, ora 14:00. Pe plicul sigilat se va specifica: „În atenţia Primăriei Municipiului Turda, pentru selecţia de parteneri POCU AP 5/PI 9.vi/OS 5.1”.

Procedura de selecție se desfășoară în conformitate cu Ghidul Solicitantului – condiții generale (POCU 2014-2020), cu Ghidul Solicitantului – condiții specifice (POCU 5.1) și cu Metodologia de selecție a partenerilor, atașate acestui anunț.

Principalele activităţi ce vor fi derulate în cadrul proiectului sunt:

– Activitatea cadru  I:  Înființarea noului GAL conform cerințelor DLRC pentru perioada de programare 2014-2020;

– Activitatea cadru II: Delimitarea comunității marginalizate și a teritoriului SDL, inclusiv a zonei/zonelor urbane marginalizate;

– Activitatea cadru  III:  Animarea partenerilor locali și mobilizarea comunității marginalizate vizate de SDL;

– Activitatea cadru IV: Elaborarea SDL și a listei indicative de intervenții prin care GAL consideră că vor fi atinse obiectivele strategiei de dezvoltare locală.

Activitățile care vor face obiectul prezentului parteneriat se vor desfășura pe o perioadă de 6 luni.

Date de contact: Serviciul Finanțări Externe și Relații Internaționale; Tel. 0264.311.630, e-mail: primaria@primariaturda.ro.

X